Co możemy Ci zaproponować ?

Laseroterapia

LASEROTERAPIA - NATUR SPA

Na czym polega laserowe usuwanie włosów?

Energia laserowa nie usuwa wprost samego włosa. Usuwa niechciany włos poprzez dostarczenie energii do melaniny znajdującej się w korzeniu włosa, hamując tym proces wzrastania włosów. Lasery używają energii świetlnej, by zapobiec procesowi wzrostu włosów. Tym to sposobem możemy na trwałe pozbyć się codziennego golenia włosów. Ponieważ laser skanuje całe obszary skóry, nie usuwa włosów pojedynczo, daje to możliwość działania na dużych powierzchniach skóry takich jak plecy, ramiona, nogi i twarz. Największym atutem epilacji jest to, że należy do zabiegów bezpiecznych, szybkich i bezbolesnych, stając się obecnie najlepszą metodą usuwania włosów.

Czy usuwanie włosów w przypadku ciemniejszej karnacji jest skuteczne?

Oczywiście! Metoda laserowego usuwania włosów polega na kierowaniu energii na melaninę. Poprzez odpowiednie ustawienie parametrów aparatu możemy dostarczyć energię do melaniny we włosie, a ominąć melaninę znajdującą się w tkance skórnej. Przy ustawieniu niższej mocy lasera możemy nawet usuwać włosy klientom o bardzo ciemnej karnacji czy kolorze skóry.

Jakie są zalety laserowego usuwania włosów?

Lasery IPL pozwalają na przeprowadzenie zabiegu w sposób bardzo delikatny. By przystąpić do zabiegu musimy najpierw oczyścić obszar zabiegu. W przypadku IPL nakładana jest cienka warstwa maści chłodzącej w celu zwiększenia komfortu klienta podczas zabiegu. Następnie energia świetlna przechodząca przez skórę dostarczana jest do pigmentu znajdującego się w korzeniu włosa. Energia świetlna waporyzuje molekuły włosa uniemożliwiając w ten sposób jego wzrost. Zabieg może trwać od kilku minut do kilku godzin w zależności od powierzchni objętej działaniem.

Ile zabiegów jest wymaganych do trwałego usunięcia włosów?

Zazwyczaj od trzech do sześciu wizyt da efekty pożądane. Jednak ze względu na indywidualny cykl wzrostu włosów i innych cech rezultaty mogą być różnorodne. Generalnie takie elementy jak wiek, waga, hormony, dieta oraz przyjmowane leki i metabolizm wpływają istotnie na ilość, położenie oraz odporność włosów. Ilość zabiegów dających optymalne i długotrwałe rezultaty zależy od obszaru zabiegu, gęstości włosów i indywidualnego cyklu wzrostu włosów. Lasery IPL mogą tylko działać na włosy, które są w fazie aktywnego wzrostu. Ponieważ cykl ten jest nieregularny, stąd jest niezbędne kilkakrotne powtórzenie zabiegu, by osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Procedura pozabiegowa

Po zabiegu skóra jest oczyszczona i może normalnie funkcjonować.

Nasi specjaliści zalecają:

 • przez kilka dni stosować kremy łagodzące podrażnienia skóry (np. Alantan, Bepanthen)
 • unikać kosmetyków na bazie alkoholu do czasu ustąpienia podrażnienia skóry
 • bezwzględnie chronić miejsce zabiegu przed działaniem promieni słonecznych stosując wysokie filtry ochronne. – nie korzystać z solarium
 • przez okres około dwóch tygodni nie stosować zabiegów drażniących skórę np. peelingów

By dowiedzieć się więcej na temat fotodepilacji, prosimy o kontakt z naszym salonem w celu umówienia się na indywidualną konsultację.

Najpopularniejszy obecnie zabieg odmładzająco-liftingujący, pozwalający w sposób niezwykle łagodny za pomocą lasera IPL, usuwać efekty starzenia sie skóry. Nadmierna pigmentacja, zaczerwienienia oraz słoneczne przebarwienia skóry mogą być zredukowane nawet o 80% czy 90%.

Zabieg ten możemy stosować na całej twarzy, szyi, dekolcie, piersiach oraz dłoniach. Najnowsze systemy IPL delikatnie a zarazem niezwykle precyzyjnie ogniskują się na powstałym przebarwieniu. Zabiegi są dokonywane w odstępstwach trzy tygodniowych. Poziom dostarczanej energii jest każdorazowo weryfikowany w celu zwiększenia skuteczności. Energia światła działa jako bodziec, stymulując produkcję kolagenu przez organizm. Nowy kolagen skutecznie odmładza skórę, zmniejszając zmarszczki, linie oraz przebarwienia na obszarze poddanym zabiegowi.

Na czym polega zabieg IPL fotoodmładzanie?

Obecnie używane na rynku urządzenia są niezwykle precyzyjne. Podczas zabiegu wiązka światła trafia bezpośrednio tylko do wytypowanego rejonu ciała. Dawka energii jest ściśle określona i dostosowana do rodzaju zabiegu. Energia emitowana przez urządzenie jest pochłaniana przez uszkodzoną tkankę. Działania te mają na celu zmaksymalizowanie rezultatów.

Ile zabiegów jest wymaganych?

W zależności od obszaru działania jest wymagana seria od 5 do 8 zabiegów, by osiągnąć najlepszy rezultat. Zabiegi zazwyczaj trwają od 15 do 30 minut.

Czy fotoodmładzanie jest bolesne?

Większość klientów wspomina o uczuciu delikatnego pieczenia podczas trwania zabiegu. Po samym zabiegu ból jest minimalny lub też nie występuje.

Kiedy stosujemy fotoodmładzanie?

 1. Fotofacial jest zabiegiem stosowanym w nastepujących przypadkach:
 2. zaczerwienienia skóry
 3. uszkodzenia słoneczne skóry
 4. nadmierna pigmentacja skóry
 5. rozszerzone pory

Czy IPL fotoodmładzanie jest bezpiecznie?

Tak! Nowoczesne urządzenia IPL są używane przez miliony pacjentów na całym świecie. Urządzenia te działają na ściśle określony obszar zabiegu omijając zdrową tkankę skóry.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Już po pierwszym zabiegu poprawi się wygląd, skóra będzie gładsza i delikatniejsza. Rezultaty te będą się pogłębiać po każdej następnej wizycie. Klienci cierpiący na trądzik różówaty zauważą podczas kolejnych wizyt stopniowe i stabilne zmniejszanie się zaczerwień.

Pielęgnacja po zabiegu

Pozabiegowe dolegliwości są prawie niezauważalne. Bezpośrednio po wizycie skóra może wydawać się zaczerwieniona, a naczynia krwionośne bardziej widoczne. Objawy te po krótkim czasie ustąpią pozostawiając cerę odmłodniałą. Jest niezwykle istotne, by stosować się do zaleceń pozabiegowych. Prosimy o unikanie silnych środków do mycia twarzy oraz używanie kremów z dużym filtrem przeciwsłonecznym.

By dowiedzieć się więcej na temat fotoodmładzania, prosimy o kontakt z naszym salonem w celu umówienia się na indywidualną konsultację.

Nowoczesne technologie, które proponujemy, pozwalają nam w sposób bezpieczny i łatwy skutecznie eliminować drobne żyłki fachowo określane jako teleangiektazja.

Co powoduje powstawanie żyłek na twarzy?

Nie znamy do końca genezy ich powstania. Jednakże najczęściej wymienianymi powodami są:

 • uwarunkowania genetyczne
 • uszkodzenia spowodowane przez słońce
 • czy też naturalny proces starzenia się
 • Czasami też powstają na skutek trądziku różowatego.

Na czym polega zabieg?

Obecna technologia umożliwia bardzo precyzyjne podejście do każdego naczynka krwionośnego. W czasie zabiegu impuls dociera do poszczególnych naczyń. Energia skupia się na wadliwym miejscu. Pod wpływem temperatury naczynko jest powoli wchłaniane przez organizm.

Czy zabieg jest skuteczny?

Przed zabiegiem dokonywany jest wywiad dotyczący problemów z naczynkami krwionośnymi. Na początku trzeba też ustalić typ skóry, jak również uwzględnić historię dotąd dokonywanych zabiegów twarzy. Musimy także wspólnie omówić oczekiwania i możliwe do osiągnięcia efekty zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Większość pacjentów czuje delikatne pieczenie podczas zabiegu. Niektórzy wymagają lekkiego znieczulenia. Natomiast po samym zabiegu ból jest znikomy.

Ile zabiegów jest wymaganych by osiągnąć zadowalające rezultaty?

Zazwyczaj kilka zabiegów wystarczy, by osiągnąć spodziewane rezultaty. Małe różowe i czerwone naczynka krwionośne zanikają po dwóch lub trzech zabiegach. Żyłki ciemniejsze lub purpurowe są trudniejsze do usunięcia i dlatego liczba zabiegów jest większa. Zabiegi są robione w odstępach cztero- lub sześciotygodniowych.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od ilości usuwanych naczynek krwionośnych, zabiegi trwają od kilku do kilkunastu minut.

Które naczynka pojawią się ponownie po zabiegu?

Optymalne rezultaty osiągniemy używając cały czas kremów przeciwsłonecznych w celu ochrony skóry. W dłuższej perspektywie naczynia krwionośne mogą się pojawić w tych samych miejscach, lecz nie ma żadnych przeciwskazań do ich ponownego usunięcia.

Jakich skutków pozabiegowych możemy się spodziewać?

Pozabiegowe dolegliwości są minimalne. Wygląd będzie zależał od rodzaju zabiegu na jaki zdecyduje się pacjent. Czasami występują zaczerwienienia i lekki obrzęk obszaru objętego zabiegiem. Mogą też pojawić się małe pęcherzyki. Ryzyko blizn jest znikome. Ewentualne zaczerwienienia łatwo można ukryć pod makijażem. Niemniej, nieprzyjemne objawy zanikają po najwyżej dwóch tygodniach. Bezpośrednio po zabiegu możemy przez kilka dni czuć nadwrażliwość skóry. Wskazane jest unikanie silnych środków do pielęgnacji czy mycia cery (np. peelingujących) oraz zalecane jest używanie odpowiednich kremów przeciwsłonecznych.

Likwidacja przebarwień skóry powinna być zastosowana już we wczesnej fazie rodzących się zmian barwnikowych. Im głębiej sięgają one w naskórek, tym większe jest prawdopodobieństwo powikłań oraz trudniejsze staje się ich trwałe usunięcie.

Przebarwienia – co to jest?

Przebarwienia skórne to nic innego jak nadmiar melaniny w naskórku lub w naskórku i skórze właściwej. Powstają wskutek zaburzeń wytwarzania barwnika.

Skąd się biorą i kogo dotyczą?

Wraz z wiekiem, kiedy pogarsza się zdolność przepuszczania i odbijania światła przez skórę, zaburzenia kolorytu stają się częstsze. Nie jest też tylko kwestią przypadku, że przebarwienia najczęściej pojawiają się w okresie letnim. Oczywiście nie wszystkim rodzajom przebarwień winne jest tylko słońce. Niemały wpływ na przebarwienia mają też nasze indywidualne predyspozycje i skłonności. Ciemne plamki, a także odbarwienia, czyli obszary skóry pozbawione barwnika, bywają także efektem przebytej kuracji farmakologicznej, wahań hormonalnych i niewłaściwej diety. Zmiany barwnikowe powstają także w wyniku toczących się stanów zapalnych, które działają stymulująco na syntezę melaniny.

Efekty zabiegu

Dermabrazja laserowa nie tylko trwale usuwa głębokie przebarwienia, ale także zmarszczki, które znikają wraz z usunięciem uszkodzonych warstw skóry. Laser jest doskonałym narzędziem do usuwania różnego rodzaju głębokich zmian barwnikowych. Ilość zabiegów

Najczęściej efekty są widoczne, w zależności od problemu, po trzech – sześciu zabiegach, w odstępach od trzech do czterech tygodni.

Jakie są odczucia w trakcie i po zabiegu?

Podczas zabiegu może wystąpić uczucie pieczenia i bolesności skóry. W przeciągu od trzech do trzydziestu minut po użyciu lasera kolor przebarwiebnia może się pogłębić, po kilku dniach skóra w miejscu przeprowadzonego zabiegu zaczyna się łuszczyć. Jest to naturalny proces skóry, dlatego w tym czasie należy zwracać uwagę na dokładną ochronę przed słońcem, ponieważ laser usuwa przebarwienia, ale nie pozbawia nas naturalnej skłonności do ich powstawania. Skuteczność tego zabiegu jest zależna od wielkości i głębokości przebarwień. Najłatwiej jest zwalczyć przebarwienia powierzchniowe, czyli np. piegi. Jeśli zmian, na usunięcie, których liczymy, powstały na tle hormonalnym, może się okazać, że zmuszeni będziemy do wykonania całej serii zabiegów, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Na co jeszcze czekasz ?

Umów się na wizytę

Rezerwuj online

Godziny otwarcia

pon.- pt. 10:00 -20:00 sob. 09:00 - 15:00
ul. Pomorska 35
85-046 Bydgoszcz,
woj. kujawsko-pomorskie

Przewiń do góry