Co możemy Ci zaproponować ?

Masaże i terapia manualna

Nauka masażu „Dla dwojga”

Nauka masażu relaksacyjnego – profesjonalny instruktaż masażu relaksacyjnego całego ciała. Idealny sposób na relaks i okazja, by zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Zdobyta wiedza umożliwi wykonanie ukochanej osobie zabiegu, który przyniesie ulgę, ukojenie i odprężenie.

Czas trwania: 3 godz.

Podstawowy masaż ayurvedyjski – na tym masażu opierają się inne techniki ayurvedyjskie. Jego celem jest przywrócenie równowagi energetycznej całego organizmu, a więc eliminacja wszelkich dolegliwości, tak fizycznych jak i psychicznych. Abhyanga w dosłownym tłumaczeniu znaczy „namaszczenie”, tzn. naniesienie oleju na ciało, pozostawienie go na jakiś czas i na koniec zmycie.

W Ayurvedzie stosuje się przeważnie oleje ziołowe o różnym działaniu – są to oleje chłodzące, ogrzewające, oczyszczające, uspokajające, energetyzujące, odżywiające, regenerujące itd. Cechy te przenikają się nawzajem w działaniu i wynikają często jedna z drugiej. Najlepszymi jakościowo olejami ayurvedyjskimi stosowanymi w Ayurvedzie są oleje ziołowe na bazie oleju z czarnego sezamu (sesamum indicum nigrum).

Oleje ayurvedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników.

Abhyanga to niezwykle przyjemna technika masażu wprowadzająca nas w niepowtarzalny klimat orientu. Subtelne nacieranie ciała ciepłym i wonnym olejem ayurvedyjskim pozwala zlikwidować bezsenność, zmęczenie i niepokój – czynniki charakterystyczne dla dzisiejszego, zabieganego świata.

Czas trwania: ok. 90 min.

Masaż pudrowy – jest specyficznym masażem z kanonu terapii ayurvedyjskich, jako że w przeciwieństwie do większości zabiegów i masaży wykonuje się go nie na bazie olejów ziołowych, lecz na bazie sproszkowanych ziół, specjalnie spreparowanej mieszanki o właściwościach leczniczych. Proszki do masażu mają działanie diuretyczne, przeciwzapalne, detoksykujące. Zioła i zboża w składzie zawierają m.in. kwas krzemowy (jęczmień), witaminę C (agrest indyjski „amla”), która wzmacnia i poprawia napięcie tkanki. Udvartana zalecany jest szczególnie w przypadkach zaburzeń związanych z energią kapha, nadwagi, cellulitu, obrzęków, dolegliwości skórnych, nadmiernej potliwości, problemów reumatycznych.

Czas trwania: ok. 90 min.

Masaż Pinda Sveda – jest to masaż i zabieg termiczny z użyciem stempli ziołowych. U nas wykonywany gorącymi stemplami wypełnionymi cytryną i wiórkami kokosowymi, zmieszanymi ze specjalnym olejem, przygotowywanymi w obecności klienta/pacjenta. Masaż wykonany takimi stemplami ma za zadanie redukcję tkanki tłuszczowej, oczyszczenie z toksyn, poprawienie stanu i napięcia skóry. Jest skutecznym zabiegiem pielęgnująco -regenerującym wspomagającym zwalczanie cellulitu.

Czas trwania: ok. 90 min.

Masaż na czakrach, głównych centrach energetycznych ciała (czakra) – ma na celu równoważenie tych punktów (centrów energetycznych), czego efektem jest stymulacja całego systemu nerwowego, pobudzenie przepływu prany (energii życiowej) w ciele fizycznym, a poprzez to stworzenie możliwości szybszej regeneracji i wyzdrowienia. Ratnaabhyanga to wyjątkowo ekskluzywny masaż, zarówno ze względu na przyjemne doznania jak i na sam wygląd kamieni. Podczas masażu używa się kamieni – unikatów i kryształów obrabianych tylko na specjalne zamówienie z surowców pochodzących z różnych rejonów Indii.. Kamienie są nieosiągalne w ofertach produkcji seryjnej. Są to przede wszystkim jaspisy, karneole, awenturyn, tygrysie oko, kryształ górski, ametyst, lapis lazuli. Każdy z kamieni ma inne określone działanie na ciało. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm.

Masaż kamieniami jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Dodatkowo masaż ciepłymi kamieniami wpływa na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało.

Czas trwania: ok. 90 min.

Jak wszyscy wiemy masaż to przede wszystkim zmysł dotyku – tak naturalny, wpisany od zawsze w proces szczególnej komunikacji z bliskimi osobami, niemal pierwotny odruch, często obwarowany nakazami, zakazami i konwenansami, ale jednak zawsze obecny. Pokój masażu w Bajecznym SPA jest swoistym królestwem dotyku – tu inne zmysły odgrywają wyłącznie rolę tła – tła, które służy tylko temu, aby głębiej odczuć dobry dotyk na swoim ciele

 1. Oferujemy
 2. Masaż klasyczny/leczniczy całego ciała
 3. Masaż klasyczny/leczniczy całego kręgosłupa
 4. Masaż klasyczny/ leczniczy kręgosłupa
 5. Masaż relaksacyjny całego ciała
 6. Masaż aromaterapeutyczny na gorącym oleju
 7. Masaż czekoladowy
 8. Masaż ” Dla Dwojga”
 9. Masaż czekoladowy “Dla dwojga”
 10. Masaż relaksacyjny pleców i rąk
 11. Masaż pleców dla kobiet w ciąży
 12. Masaż odchudzający brzuch
 13. Masaż odchudzający uda i pośladki
 14. Masaż twarzy
 15. Masaż twarzy, szyi i dekoltu

Medycyna manualna

Medycyna manualna

to ukierunkowane działanie diagnostyczne i terapeutyczne, przy użyciu rąk terapeuty, którego celem jest zniesienie odwracalnych dysfunkcji w obrębie narządów ruchu.

 

Dlaczego terapia manualna?

Większość przypadków, którymi zajmuje się terapia manualna są to tzw. zaburzenia czynnościowe. Oznacza to, że można tą metodą skutecznie leczyć odwracalne dysfunkcje ruchomości w obrębie narządu ruchu. Może również skutecznie leczyć objawy bólowe w przypadku niektórych zmian strukturalnych takich jak: choroby zwyrodnieniowe, czy dyskopatie.

Terapeuta zajmuje się stawami kręgosłupa i stawami obwodowymi. Techniki te pozwalają przywrócić właściwą funkcję stawów i więzadeł, oraz zaburzoną ruchomość kręgosłupa. Całe ciało zgodnie z zasadą biomechaniki stanowi układ powiązań biokinetycznych współpracujących nierozerwalnie ze sobą w różnych płaszczyznach i kierunkach. Zaburzenie w jakimś miejscu, prawidłowości tegoż ruchu spowoduje nadmierne przeciążenie i szybsze zużycie w innym punkcie. Dlatego zadaniem chiroterapeuty jest usunięcie takich zablokowań i przywrócenie na nowo tej funkcji. Terapeuta pomaga poprzez manipulację odblokować kręgosłup i zleca pacjentowi odpowiednie ćwiczenia i pozycje, w jakich ustąpią dolegliwości. Dzięki tej metodzie można usunąć m.in.: bóle i zawroty głowy, dyskopatie, rwę ramienną i kulszową, lumbago, uczucie duszności w klatce piersiowej, alergie, podwyższone ciśnienie krwi i szereg innych zaburzeń odkręgosłupowych.

 

Zabieg prawidłowo i fachowo przeprowadzony może nie tylko uwolnić od bólu kręgosłupa, stawów czy też korzonków, ale nawet uratować przed operacją.

Wybór odpowiedniego specjalisty

Znalezienie dobrego specjalisty w dziedzinie terapii manualnej nadal jest wyzwaniem. Przy wyborze należy kierować się zdrowym rozsądkiem, unikając tzw. „ludowych” kręgarzy, będących najczęściej samoukami. Nieodpowiedzialna manipulacja w obszarze kręgosłupa, zamiast pomóc, może zaszkodzić, w związku z czym przed oddaniem się w ręce terapeuty zalecamy sprawdzić, czy ma dyplomy i certyfikaty ukończenia specjalistycznych szkoleń. Profesjonalista przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu przeprowadzi badanie fizykalne – ortopedyczne czy też neurologiczne.

Na pierwszą wizytę warto zgłosić się ze zdjęciem rentgenowskim, rezonansem magnetycznym albo badaniem przeprowadzonym tomografem komputerowym. Chociaż nasz terapeuta może z wielkim prawdopodobieństwem stwierdzić chorobę, opierając się jedynie na objawach i przeprowadzonych badaniach fizykalnych, to profesjonalne badania zawsze są bardzo pomocne.

Czas trwania

pierwsza wizyta około 90 min.
następna około 45 min.

Na co jeszcze czekasz ?

Umów się na wizytę

Rezerwuj online

Godziny otwarcia

pon.- pt. 10:00 -20:00 sob. 09:00 - 15:00
ul. Pomorska 35
85-046 Bydgoszcz,
woj. kujawsko-pomorskie

Przewiń do góry