Co możemy Ci zaproponować ?
Medycyna estetyczna
Wypełnianie kwasem hialuronowym
- powiększanie i modelowanie us
- fałdy nosowo-wargowe
- wolumetryczne powiększanie policzków
- inne okolice: fałdy marionetki, zmarszczki palacza, kurze łapki, lwia zmarszczka
Osocze bogatopłytkowe PRP / Fibryna (iPRF)
- twarz, szyja, dekolt
Nici PDO
- twarz, szyja, dekolt
Mezoterapia igłowa (odświeżenie i nawilżenie skóry) twarzy, szyi, dekoltu, pow. grzbiet. rąk
- zabiegi na cellulit
- zabiegi na rozstępy
- odżywianie skóry głowy (wypadanie włosów)
- usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej (lipoliza iniekcyjna- brzuch, biodra, uda, kolana, ramiona, podbródek)
Wybielanie zębów
Zabieg wykonywany jest za pomocą żelu organicznego, którego substancją czynną jest nadboran sodu oraz specjalnie przeznaczonej do tego lampy. Energia świetlna działa na zasadzie katalizatora- aktywuje i przyspiesza proces utleniania (rozpad nadboranu sodu), dzięki odpowiednio dobranej długości fali światła (Lampa Led- 465 nm, Akcelerator halogenowy – 480-520 nm). Żel organiczny nie wybieli ani nie uszkodzi materiału sztucznego jakimi są: licówki, korony, implanty, plomby, kompozyt, porcelana. Wypełnienia te po zabiegu są ciemniejsze od rozjaśnionego zęba. Można wybielić zęba z dużym wypełnieniem, lecz po zabiegu należy zdjąć wierzchnią warstwę plomby i uzupełnić ją jasnym materiałem stomatologicznym, aczkolwiek taka wymiana może nastąpić po 2 tygodniach od zabiegu wybielania z uwagi na stabilizację koloru.
Zalecenia po zabiegu
- Zabieg działa na poziomie szkliwa oraz nie narusza go. Wybielanie, czyli utlenianie, jedynie pozbawia ząb wody (szkliwo jest odwodnione), ale ten szybko ją uzupełnia, chłonąc wodę np. ze śliny, z pitych napojów, z potraw. Ponieważ przez kilka dni po zabiegu wybielania, ząb chłonie wodę jak gąbka, należy przestrzegać tzw. „białej diety” przez minimum 3 dni, polegającą na wyeliminowaniu produktów barwiących takich jak: kawa, herbata, buraki, pomidory, soki, czerwone wino, napoje energetyczne i gazowane, cytrusy, z owoców ( tylko banan), coca-cola, jagody, które mogłyby osłabić efekt wybielania.
- Okres stabilizacji koloru po zabiegu trwa od 2-3 dni. Po tym czasie efekt zabiegu powinien się wzmocnić a barwa zębów powinna ulec zmianie o 1-2 odcieni.
- Przez 2 godziny po wybielaniu, należy pić jedynie mineralną wodę. Również szminka powoduje plamy na zębie, dlatego należy jej unikać bezpośrednio po zabiegu.
- Powinno się używać miękkiej szczoteczki, płyny bez zawartości alkoholu, pasty wzmacniające szkliwo np. elmex, sensodyne, Blanx (najlepsza pasta, która nie wybiela, lecz podtrzymuje wybielanie).
- Efekt utrzymuje się od 6 msc. do 2 lat, zależy od higieny jamy ustnej oraz stosowania się do zaleceń po zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża, okres karmienia (ze względu na brak badań na grupie docelowej)
- zdjęty aparat ortodontyczny w przeciągu ostatnich 3 m-cy ( dlatego, że w tym okresie następuje usunięcie pozostałości materiału stomatologicznego)
- poważne ubytki w zębach (tj. próchnica i choroby zębów) do 5 zęba, bo właśnie tyle wybielamy
- nieszczelne wypełnienia
- wiek poniżej 16 roku życia
- padaczka
- choroba Parkinsona
- stany zapalne dziąseł
- parodontoza (choroba przyzębia)
- cukrzyca
- przebyta choroba nowotworowa w obrębie jamy ustnej
- opryszczka w fazie aktywnej